Velika nagrada PK Sisak Janaf

U subotu 20. travnja 2024. u Sisku je održana po 24. put ”Velika nagrada PKSJ” na kojoj je nastupilo 150 natjecatelja iz 15 hrvatskih klubova u kategoriji mlađih juniora, juniora i apsolutna. Naš klub je predstavljalo 14 članova, od toga 8 plivača i 6 plivačica.

Naši natjecatelji su odlično odradili ovo natjecanje i vratili se u Zagreb s 26 pojedinačnih i jednom štafetnom medaljom te nizom osobnih rekorda i limitima za državno prvenstvo. Osvojeno je 9 zlata, 10 srebra i 8 bronci.

Najuspješniji mlađi junior je bio naš Nikša Martinović. Uz tri zlata i jedno srebro, osvojio je i novčanu nagradu u zbroju četiri rezultata. U sve četiri otplivane discipline, postigao je i svoje osobne rekorde. Nikša je bio zlatni na 400 i 800 m slobodno, 200 m mješovito te srebrni na 50 m leptir. Bravo Nikša!

Od mlađih juniora uspješan je bio i Luka Kos sa srebrom na 200 m prsno i broncom na 800 m slobodno. Na 800 m sl otplivao je svoj osobni rekord i limit za državno prvenstvo. Čestitamo!

Mlađi junior Mihael Matić bio je s osobnim rekordom brončani u disciplini 100 m prsno, dok je Zora Fabijanac bila zlatna na 200 m prsno i srebrna na 50 m prsno te Jurja Vrbanac brončana u utrci 50 m leđno.

Kod juniora odlični su bili Leon Gradiški, Pavao Margetić i Sven Žerjav osvojivši svaki po tri medalje. Leon je bio zlatni u utrkama 50 m leđno i 800 m slobodno, a u ovoj potonjoj je otplivao i svoj osobni rekord, a srebro je osvojio na 400 m slobodno.

Pavao je bio zlatni na 400 m sl te srebrni na 100 m slobodno i 100 m leptir. U sve tri discipline otplivao je svoje najbolje rezultate.

Sven Žerjav tri put srebrni u utrkama 100m prsno, 200 m leptir i 200 m mješovito. U utrci 200 m leptir otplivao je i svoj najbolji rezultat u toj disciplini.

Naš povratnik Dario Juričić bio je odličan u utrci 50 slobodno i osvojio srebro. Čestitamo dečki i cure!

Na redu je i apsolutna kategorija. Od djevojaka najuspješnija je bila Ana Potlaček s dva zlata i broncom. Zlato i osobni rekord postigla je na 100 m leđno u apsolutnoj kategoriji, drugo zlato osvojila je na 800 m slobodno dok je brončana bila u utrci 50 m slobodno u juniorskoj kategoriji.

U istoj kategoriji Marta Radičević je bila brončana na 200 m mješovito, dok je Dominik Habazin bio brončani u utrkama 50 i 100 m leptir.

Ostala nam je štafetna utrka 4 x 100 m mješovito mix. Naša štafeta u sastavu Dominik Habazin, Ana Potlaček, Sven Žerjav i Marta Radičević osvojila je treće mjesto.

Čestitamo svim osvajačima medalja, kao i kompletnoj ekipi na odličnim rezultatima i dobro odrađenom natjecanju!

Rezultati: 1. dio, 2. dio