USPJEŠAN POČETAK SEZONE NA 1. GRAND PRIX MITINGU ”JADRAN”

Na prvom ovosezonskom GP mitingu u Splitu, nastupilo je 15 plivačica i 9 plivača prve ekipe našeg kluba: Stela Španiček, Marta Radičević, Matea Iveković, Mia Hren, Iva Savanović, Ana Marinov, Eva Peić, Ana Juras, Leda Popović, Anamarija Knežević, Jurja Vrbanac, Zora Fabijanac, Vanja Momčilović, Mila Dabanović, Paula Barić, Dominik Habazin, Jakša Bepo Veličković, Toni Vrdoljak, Sven Žerjav, Leon Gradiški, Patrik Pelin, Nikša Martinović, Vito Matković i Juraj Kanižaj.

Uz izuzetnu motiviranost, borbenost i gromoglasno navijanje, izvrsni rezultati nisu izostali, pa su naši članovi ostvarili 62 finala; uz 63 osobna rekorda. U našu riznicu stiglo je 25 medalja; od toga 11 zlatnih, 12 srebrnih i 2 brončane medalje.

S obzirom na izvrsne rezultate, teško je izdvojiti pojedince, ali je, svakako, prvo ime Matea Iveković s 4 zlatne, 2 srebrne i 1 brončanom medaljom, kao i trećim najvrjednijim zbirom rezultata u apsolutnoj kategoriji.

Do medalja su doplivali: izvrsna Mia Hren kao pobjednica utrke na 50 slobodno, te drugim mjestima na 100, 200 i 400 slobodno i 50 prsno; sjajne mlađe juniorke Eva Peić sa zlatnim odličjima na 50 slobodno i 100 mješovito i Iva Savanović s broncom na 400 mješovito, dok je posebno i ugodno iznenadila mlada Jurja Vrbanac s odličnim rezultatima i srebrom na 50 leptir.

Naša seniorka Stela Španiček bila je najbrža na 200 leđno, te dva puta druga – na 200 i 400 mješovito.

Kod plivača, najbolji je bio Nikša Martinović koji se okitio zlatom na 200 leđno, te Leon Gradiški sa srebrom na 50 leđno. Na istoj dionici, našem senioru, Dominiku Habazinu, nedostajale su 4 stotinke do bronce.

U finalima su plivali i popravljali svoje jutarnje osobne rekorde: Jakša Bepo Veličković, Sven Žerjav, Toni Vrdoljak, Patrik Pelin, Vito Matković, Juraj Kanižaj i djevojke – Ana Marinov, Ana Juras, Paula Barić, Zora Fabijanac, Leda Popović, Anamarija Knežević i Mila Dabanović.

Čestitamo!

 

Rezultati:

20221022JGP-1K

20221022JGP-1F

20221022JGP-2K

20221022JGP-2F