Regionalno prvenstvo Hrvatske za početnike, Regija 3, 4.2.2023.

Mala brojem, ali odlična i brza ekipa početnika ZPK – a, ostvarila je izvrsne rezultate na netom završenom Regionalnom prvenstvu Hrvatske.

Prvenstvo nam je pokazalo da se od zadnjeg natjecanja prije dva mjeseca dobro radilo što je rezultiralo i napretkom u rezultatima. Otplivani su novi osobni rekordi, a treba pohvaliti djevojčice 2015. i 2016. koje su prvi put nastupile na nekom natjecanju i pridonijele ukupnom izvrsnom rezultatu.

Osvojeno je pet medalja, od toga jedna srebrna i četiri brončane. Najuspješniji je bio Petar Neveščanin s dvije medalje. Srebrom na 50 leptir i broncom na 50 slobodno. Nadomak medalje bio je i na 50 leđno.

Jan Mušanić je bio brončani na 50 prsno kao i Mila Fabijanac na 50 slobodno. Medalja na 100 mješovito Mili je za malo pobjegla u finišu.

Naša štafeta 4×50 mješovito u sastavu Leon Matić, Jan Mušanić, Petar Neveščanin i Luka Špehar osvojila je treće mjesto i okitila se brončanim medaljama. Štafeta 4×50 slobodno u istom sastavu je bila nadomak medalje četvrta.

U konkurenciji 230 plivačica i plivača iz 13 klubova, početnici ZPK – a su osvojili i pehar za ukupno treće mjesto prema zbroju malih bodova.

Početnici su s 464 boda bili četvrti, dok su početnice s 330 bodova bile treće, a zbroj od 794 boda je donio pehar i treće mjesto u ekipnom poretku.

Čestitamo osvajačima medalja i svim našim natjecateljima na odlično odrađenom prvenstvu i želimo im dobar nastavak sezone u marljivom radu do novog natjecanja!