Regionalno prvenstvo Hrvatske za mlađe kadete i početnike, Regija 3, 17. – 18.6. 2023.

U dva dana natjecanja održana su na bazenu ŠRC Mladost na Savi regionalna prvenstva za ml. kadete i početnike.

U subotu 17.6. nastupili su u velikom broju mlađi kadeti Regije 3, a sudjelovalo je naših 30 ZPK – ovaca.

Po zalaganju, trudu i otplivanim rezultatima, bilo je to izvrsno odrađeno prvenstvo  na kojem su naši ukupno osvojili 15 medalja; 13 pojedinačnih i dvije štafetne. Sedam zlata, pet srebra i tri bronce ukupan je sjaj svih zasluženih i osvojenih medalja.

Otplivan je velik broj osobnih rekorda i dobrih rezultata na čemu čestitamo svim našim natjecateljima. To je bila potvrda dobrog rada i treniranja tijekom cijele sezone.

Apsolutno najbolja regionalna plivačica i najuspješnija naša mlađa kadetkinja je Karla Popović (2012.). Osvojila je svakim svojim startom i otplivanom disciplinom zlatnu medalju. Karla je bila zlatna na 50, 100, 200 i 400 slobodno, te na 100 m leptir. Isto tako odlično je otplivala svoje dionice i kao članica obje naše štafete na 4×100 sl i 4×100 m mješovito. Bravo Karla!

Kod mlađih kadeta, najuspješniji je bio naš Viktor Žugec s četiri osvojene medalje. Dva zlata osvojio je na 50 i 100 slobodno, te srebra na 50 lđ i 200 sl. Svoj odličan obol je dao u srebrnoj štafeti 4×100 sl kao i brončanoj 4×100 mješovito. Bravo Viktore!

Naš Vito Posavec, baš kao i Josip Loina, okitio se s dvije medalje. Vito je bio srebrni na 50 leđno i 50 slobodno, dok je Josip bio srebrni na 50 i brončani na 100 m prsno. Josip je također plivao u obje nagrađene štafete i odlično odradio svoje dionice,  a Vito je bio srebrni u štafeti 4×100 slobodno. Bravo dečki!

Svoju pojedinačnu medalju osvojio je Mateo Zaradić na 100 m leđno gdje je bio brončani, a kao član obje štafete bio je srebrni i brončani. Čestitke Mateu!

Svoju prvu i to brončanu medalju osvojio je Fran Blažević kao član štafete 4×100 mješovito. Čestitamo i Franu!

Srebrni na 4×100 slobodno bili su Mateo Zaradić, Vito Posavec, Josip Loina i Viktor Žugec, dok su brončanu štafetu 4×100 m mješovito izvrsno otplivali Mateo Zaradić, Fran Blažević, Josip Loina i Viktor Žugec.

Cijelo natjecanje našu ekipu krasila je ekipna atmosfera, navijalo se za sve i u svakoj utrci, radovalo se svakom rezultatu i medalji.

Čestitamo svim osvajačima medalja, kao i svim ostalim našim natjecateljima koji su odlično odradili i ovo natjecanje kao vrh sezone. Bravo za sve!

U nedjelju 18.6. u dva programa prvenstva nastupilo je naših 22 natjecatelja; 18 početnika i 4 početnice, od koji je jedna bila najmlađa sudionica prvenstva (2016.).

S tako malom ekipom, osvojili smo ukupno, izvrsno 3. mjesto i pehar kojem su se naši početnici jako razveselili. Obje ekipe bile su ukupno 3. i u konačnici, brončani!

Osvojeno je ukupno 6 medalja; 5 pojedinačnih i jedna štafetna.

Najuspješniji naši početnici po medaljama bili su Jan Mušanić i Petar Nevešćanin. Jan se okitio s dva srebra i to na 50 i 100 m prsno, dok je u istim disciplinama Petar bio brončani. Petar  je bio brončani i na 100 mješovito, a srebrni je bio u štafeti 4×50 slobodno kao i Jan. Bravo dečki!

Naša štafeta 4×50 slobodno u sastavu Leon Matić, Luka Špehar, Jan Mušanić i Petar Nevešćanin bila je srebrna u napetoj utrci do samog kraja.

Pohvaljujemo sve naše početnike i početnice i čestitamo im na osvojenom 3. mjestu i još jednom pokalu koji će uveseliti njihova dječja srca i krasiti naše vitrine!!