Regionalno prvenstvo Hrvatske za kadete, Regija 3

Regionalno prvenstvo HR za kadete održano je 3. – 4.2. 2024. na bazenu PVC Mladost.

U konkurenciji 150 natjecatelja iz 12 klubova, nastupalo je 12 naših kadeta i kadetkinja.

U ukupnom poretku naši plivači i plivačice osvojili su treće mjesto!

Martin Žabek osvojio je 5 pojedinačnih medalja i dvije medalje u štafetama. Zlato na 200m mix, srebra na 100m prsno, 50 i 100m leđno te broncu na 100m leptir.

Štafeta 4x50m mješovito u sastavu Mateo Zaradić, Ruđer Horvat Laštro, Martin Žabek i Mihael Štefanec osvojila je brončanu medalju, dok su plivačice Mara Mikelić, Eleni Šijaković, Tara Buljan i Kiara Delić, također, u istoj štafeti osvojile brončanu medalju . Štafeta 4x100m mješovito naših dečki: Mateo, Ruđer, Martin i Mihael, doplivala je do još jedne brončane medalje.

Na kraju regionalnog prvenstva naši kadeti su osvojili ukupno treće mjesto i priključili se našim početnicima i mlađim kadetima s peharom.

Čestitamo svima na odlično odrađenom natjecanju i željno iščekujemo državno prvenstvo u Zadru 17. – 18.2 2024.

Rezultati: 1. dio, 2. dio, 3. dio