Regionalno prvenstvo Hrvatske, ml. jun. – seniori, Regija 3

SJAJNE 84 MEDALJE ZA ZPK – aovce!

Prvenstvo je održano 3. i 4. prosinca 2022. na bazenu u Utrini.

Nastupila su 34 naša natjecatelja u svim kategorijama, a ukupno su osvojene 84 medalje. Od tog 13 štafetnih i 71 pojedinačna. 31 zlatna, 28 srebrnih i 25 brončanih medalja.

Na prvenstvu je otplivano niz osobnih rekorda kao i dobrih rezultata koji su dobar pokazatelj pred nadolazeće državno prvenstvo.

Naša najuspješnija plivačica bila je ml. jun. Mia Hren koja je osvojila 16 medalja. Zlatna je bila u disciplini 100 mj i to u svim kategorijama kao i u disciplini 50 m slobodno. U disciplini 50 m prsno okitila se zlatom u ml. jun. i jun. dok je srebrna bila u ml. sen. i sen.

U disciplini 50 m leptir u svojoj ml. jun. kategoriji je bila zlatna, dok je u svim starijim bila srebrna.

Uspješna je bila i juniorka Matea Iveković s 12 osvojenih medalja. Matea je u jun., ml. sen. i sen. bila zlatna u disciplinama 200 leđno, 100 slobodno i 50 leptir, dok je na 100 slobodna bila srebrna u sve tri kategorije.

Naša ml. sen. Stela Španiček je bila zlatna na 50 leđno u ml. sen. i sen. konkurenciji, treća seniorka na 100 slobodno, srebrna u ml. sen. i sen. na 200 m prsno, te zlatna u ml. sen. i srebrna u sen. kategoriji u disciplini 800 m slobodno. Ukupno se 7 puta penjala na postolje kao i juniorka Ana Potlaček.

Juniorka Ana Potlaček je bila brončana na 400 slobodno u sve tri kategorije, brončana na 800 m sl, a u utrci na 200 m sl bila je srebrna kod jun. i ml. sen., te brončana u seniorkama.

Eva Peić je kao ml. jun. osvojila 10 medalja.  Bila je sedam puta srebrna i tri put brončana. Na 50 i 100 m sl bila je srebrna ml. jun., a u disciplini 50 m lđ srebrna kod ml. jun. i jun., te brončana kod ml. sen. i sen. Ostalo nam je 100 m lđ gdje je u sve četiri kategorije osvojila srebrnu medalju.

Od djevojaka su nam još ostale Ana Marinov, Jurja Vrbanac i seniorka Ana Radić. Ana M. je bila brončana na 200 mj u ml. jun., jun. i ml. sen., te bronačana  ml. jun. na 200 slobodno.

Jurja je bila, izvrsna, treća u ml. jun. i jun. konkurenciji u disciplini 100 m prsno, dok je naša seniorka Ana Radić osvojila broncu na 50 prsno.

Toni Vrdoljak i Dominik Habazin su se okitili medaljama četiri puta, a Nikša Martinović i Leon Gradiški dva put.

Ml. jun. Toni je u utrci 100 m prsno bilo zlatni u svojoj i jun. kategoriji, srebrni u ml. sen., a brončani u sen. konkurenciji.

Dominik Habazin je bio dva put zlatni u ml. sen. i sen. kategoriji na 100 m leptir, dok je u obje kategorije bio brončani na 1500 m slobodno.

Ml. jun. Nikša je na 50 m slobodno i 400 mj bio brončani, dok je Leon osvojio broncu na 100 leptir i zlato na 50 m leđno u ml. jun. kategoriji.

Tri zlatne štafete 4 x 50 sl, 4 x 50 mj, 4 x 100 sl, šest srebrnih na 4 x 50 sl, 4 x 200 sl, 4 x 100 mj, te četiri brončane na 4 x 50 sl, 4 x 50 mj i 4 x 200 sl po pojedinim kategorijama. Ukupno 13 osvojenih medalja u štafetnim utrkama.

Po pojedinim štafetnim utrkama svoj izvrstan doprinos dale su Mia Hren, Matea Iveković, Stela Španiček, Ana Potlaček, Eva Peić, Marta Radičević, Franka Babić, Zora Fabijanac, Ana Radić, Iva Savanović, Ana Marinov i Jurja Vrbanac. Kod plivača su to bili ml. jun. Pavao Margetić, Toni Vrdoljak, Leon Gradiški i Nikša Martinović.

Na natjecanju su nastupili i Vito Matković, Patrik Pelin, Sven Žerjav, Jakša Bepo Veličković, Juraj Kanižaj, Ante Orlović, Helena Ivanović, Leda Popović, Tonka Juras, Ana Juras, Mila Dabanović, Karla Posavec, Anamarija Knežević, Vanja Momčilović i Paula Barić koji su otplivali svoje ponajbolje rezultate, a poneki i osobne rekorde.

Čestitamo svim osvajačima medalja i ostalim natjecateljima na dobro odrađenom regionalnom prvenstvu i želimo im da i dalje nastave dobro trenirati kao i do sad kako bi se pripremili za predstojeće državno prvenstvo u Rijeci od 20. – 23.12.2022.