24 medalje i 75 osobnih rekorda za ZPK-ovce

Tradicionalni, 20. po redu „Miting ZPK“, uspješno je proveden u organizaciji našeg kluba.

U konkurenciji 280 plivačica i plivača iz 21 hrvatskog i 3 slovenska kluba, nastupilo je i 45 članova ZPK – a. U 15 pojedinačnih utrka i 1 štafetnoj, ZPK-ovci su bili odlični. Osvojene su 24 medalje; od toga 10 zlatnih, 9 srebrnih i 5 brončanih, te je isplivano čak 75 osobnih rekorda.

U kategoriji seniora do dva zlata u disciplinama 400 mješovito i 50 prsno doplivala je naša „šefica“ Stela Španiček, dok je na 200 mješovito bila „srebrna“.

Dominik Habazin je pobijedio na 200 slobodno; na 800 slobodno je bio drugi, a na 100 leptir – treći.

U kategoriji juniora, najbolja je bila Matea Iveković s dva zlata na 100 leđno i 50 leptir. Matei je na 50 leptir nedostajalo tek 8 stotinki do norme za Europsko juniorsko prvenstvo te joj „držimo palčeve“ na sljedećem natjecanju. Uz nju, svoje prve medalje za ZPK osvojila je Marta Radičević. Marta je bila druga na 200 mješovito i treća na 100 leptir, a Tonka Juras treća na 50 prsno. Šećer na kraju J u juniorskoj konkurenciji bila je štafeta 4×50 mješovito mix u kojoj su Maksim Komadina, Sven Žerjav, Matea Iveković i Ana Potlaček bili najbolji.

U konkurenciji mlađih juniora sjajna je bila Ana Potlaček s odličnim rezultatima i zlatom na 200 slobodno i srebrom na 1500 slobodno, dok je Toni Vrdoljak osvojio 2 zlata u „svojim“ disciplinama – 100 i 200 prsno. Odličan je bio i Sven Žerjav sa srebrom na 50 prsno, dok mu je na 100 prsno medalja „izmakla“ za samo 9 stotinki. U disciplini 200 mješovito, Ana Marinov je u sjajnom finišu „doplivala“ do srebra, a Helena Ivanović i Franka Babić osvojile su bronce na 50 leđno, odnosno 200 slobodno. Naša najbolja mlađa juniorka, Mia Hren, s odličnim je rezultatima osvojila 3 srebrne medalje; na 50 i 100 slobodno i 100 prsno. Miji su na 100 slobodno nedostajale samo 2 desetinke do norme za Europsko juniorsko prvenstvo, te i njoj „držimo palčeve“ u narednim natjecanjima. J I u ovoj konkurenciji smo bili najbolji u štafeti 4×50 mješovito mix: Helena Ivanović, Toni Vrdoljak, Dario Juričić i Mia Hren premoćno su pobijedili.

I za kraj, sve čestitke Leonu Gradiškom, Juraju Kanižaju i Ani Juras koji su isplivali svoje prve norme za mlađe juniorsko i kadetsko PH: Leon i Juraj na 100 leđno, a Ana Juras na 1500 slobodno.