17. miting “Vidra”, 15.10.2022.

Tradicionalni miting u organizaciji našeg kluba , 17. po redu, okupio je 600 – tinjak natjecatelja u dva plivačka programa.

U jutarnjem dijelu programa pravo nastupa imali su mlađi kadeti i početnici, dok su u popodnevnom dijelu plivali kadeti, mlađi juniori i juniori.

U jutarnjem dijelu programa osvojeno je 13 medalja; 10 pojedinačnih i 3 štafetne, dok je u popodnevnom osvojeno 10; od toga 8 pojedinačnih i 2 štafetne.

U jutarnjem dijelu programa naši mlađi kadeti i početnici osvojili su 3 zlata, 5 srebra i 5 bronci.

Najuspješniji naš mlađi kadet bio je Martin Žabek s tri odličja: zlato na 100 mj., srebro na 50 leptir i bronca na 50 prsno. Sljedeći je srebrni Ruđer Horvat Laštro na 50 prsno.

Kod djevojčica istaknut ćemo broncu mlađe kadetkinje Karle Popović na 100 slobodno.

Od početnika, najuspješniji s jednim zlatom i broncom bio je Vito Posavec. Zlatni je bio na 100 leđno, dok se broncom okitio na 100 mješovito.

Alex Hill Ulić nas je, također, razveselio s dva srebra na 50 leptir i 100 slobodno.

Ivan Kos je bio uspješan na 50 prsno i okitio se srebrnom medaljom.

U štafetama 4×50 mješovito osvojene su tri medalje.

Sastav štafete mlađih kadetkinja Kiara Delić, Mara Mikelić, Tara Buljan i Karla Popović osvojile su treće mjesto, kao i štafeta Viktor Žugec, Ruđer Horvat Laštro, Martin Žabek i Mihael Štefanec.

Početnici Vito Posavec, Alex Hill Ulić, Ivan Kos i Marin Goda su bili najbrži u štafeti 4×50 mj i zasluženo osvojili zlatnu medalju.

U popodnevnom dijelu programa naši kadeti, mlađi juniori i juniori osvojili su 10 medalja; dva zlata, četiri srebra i četiri bronce.

Spomenut ćemo broncu kadeta Nikše Martinovića u utrci 100 leđno.

Najuspješnija naša mlađa juniorka bila je Mia Hren s dva zlata u utrkama 50 slobodno i 200 mješovito.

Eva Peić je bila srebrna ml.jun. na 100 leđno  i brončana na 50 leptir.

Od ml. jun. Iva Savanović je bila brončana na 200 mješovito.

Mlađi junior Sven Žerjav je u utrci 100 prsno doplivao do srebrne medalje, a juniorka Marta Radičević do bronce na 200 mješovito.

Obje ml. jun. štafete 4×50 mj bile su srebrne.

Djevojke u sastavu Eva Peić, Mia Hren, Iva Savanović i Ana Marinov, dok su mušku štafetu otplivali Jakša Bepo veličković, Toni Vrdoljak, Leon Gradiški i Pavao Margetić.

U kategoriji mlađih juniora najvrjednije rezultat otplivala je Mia Hren iz Zagrebačkog plivačkog kluba u disciplini 50 m slobodno s rezultatom 26.55 (644 bodova)

Čestitamo svim dobitnicima medalja, kao i svim našim ostalim natjecateljima na prvom ovosezonskom mitingu i želimo im uspješan nastavak sezone!