14. SVETI KRŠEVAN, 18. -19.11.2023., Zadar

Na 14. tradicionalnom mitingu ”Sv. Krševan” održanom 18. i 19. studenog u Zadru, nastupilo je 480 plivačica i plivača iz 27 klubova iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Slovenije.

U pratnji trenerica Ane Radić  i Javorke Julijan u Zadar je otputovalo i  predstavljalo naš klub  28 članova iz kategorija kadeta i mlađih kadeta.

Natjecanje je održano u dva zahtjevna dijela po pet sati, i to u subotu popodne i nedelju ujutro. U jakoj konkurenciji osvojene su 24 pojedinačne medalje i dvije u štafetama.

Pojedinačno je osvojeno 9 zlatnih, 10 srebrnih i 5 brončanih. Otplivan je i veliki niz osobnih rekorda.

Najuspješniji naš plivač u kategoriji D, bio je Josip Loina osvojivši medalju u svakoj disciplini u kojoj je nastupio.

Pet zlata u disciplinama 50 slobodno, 50 leđno, 50 i 100 prsno, 100 leptir i jedno srebro na 200 slobodno te nagradu za najboljeg plivača u kategoriji D po zbroju dva najvrjednija rezultata na 50 i 200 m slobodno.

Uspješan u kategoriji D je bio i Vito Posavec koji je kao i Josip, osvojio medalju u svakoj svojoj otplivanoj disciplini. Okitio se s tri zlata na100 slobodno, 100 leđno i 100 mješovito, te dva srebra na 50 prsno i 50 leđno te broncom na 200 slobodno.

Od djevojaka, u kategoriji C, najuspješnija je bila naša Karla Popović s pet srebra u disciplinama 100 i 200 slobodno, 50 prsno, 100 leđno, 100 leptir i jednom broncom na 100 m mješovito te se, također, kao i Josip i Vito u svakoj svojoj disciplini penjala na postolje.

Maria Peić se u kategoriji D, tri put penjala na postolje. Osvojila je po jednu medalju sva tri sjaja.

Zlatna na 100 leptir, srebrna na 100 mješovito i brončana na 100 leđno.

Martin Žabek (B) se u Zagreb vratio sa srebrom na 200 mješovito, Eleni Šijaković (A) s broncom na 100 leđno kao i Viktor Žugec (C) na 50 slobodno.

Štafeta 4x50m mješovito mlađi kadeti u sastavu  Vito Posavec, Ruđer Horvat Laštro, Josip Loina i Viktor Žugec bila je brončana, dok je štafeta 4x50m slobodno u istoj kategoriji u sastavu Vito Posavec, Josip Loina, Mateo Zaradić i Viktor Žugec bila srebrna.

Čestitamo osvajačima medalja kao i svim ostalim našim predstavnicima na odličnim rezultatima i isplivanim osobnim rekordima!

Rezultati: 1. dio, 2. dio