POKAL DELFIN 2023., 21.10.2023.

I treću subota za redom ZPK-ovci nastavljaju niz uspješnih nastupa. Ova subota je bila „rezervirana“ za miting u Ljubljani gdje su naši članovi ostvarili odlične rezultate uz sjajnu atmosferu, motiviranost i navijanje tijekom cijelog natjecanja.

U konkurenciji plivačica i plivača iz Italije, Makedonije, Bosne i Hercegovine i Slovenije ostvaren je 51 osobni rekord, uz 40 medalja.

Najuspješnija je ovog puta bila juniorka Ana Potlaček koja je osvojila 6 medalja; zlato na 100 mješovito, 4 srebrne medalje – na 50, 100 i 400 slobodno, te broncu u apsolutnoj kategoriji na 200 slobodno. Ana je osvojila i pehar kao najuspješnija juniorka (u zbroju 4 discipline).

U apsolutnoj kategoriji, Stela Španiček je pobijedila u odličnim utrkama na 50 i 100 leđno, uz osvojeno srebro i broncu na 100 mješovito i 50 leptir, dok je naš senior, Dominik Habazin, bio „srebrni“ na 100 mješovito.

Kod juniora, najtrofejniji je bio Sven Žerjav, zlatni na 200 prsno (apsolutno) te sa srebrom na 100 i 50 prsno.

U B kategoriji najbolji je bio Nikša Martinović. Nikša je osvojio srebro na 200 leđno u apsolutnoj konkurenciji te je odlično isplivao i dionicu od 400 slobodno, ali se to, također, plivalo samo u apsolutnoj kategoriji. Istaknuli su se još i Vito Matković, Leon Gradiški i Patrik Pelin. Vito Matković je isplivao svoje najbolje rezultate u 3 utrke i osvojio srebro na 100 leđno, te broncu na 50 prsno, dok je Patrik uz sve osobne rekorde bio treći na 100 mješovito. Leon je izvrsno otplivao sve četiri utrke, a posebno je briljirao u utrci na 400 slobodno. Kod djevojaka, odlična je bila Eva Peić. Iako nedovoljno oporavljena od bolesti, Eva je pobijedila na 100 leđno, dok je na 50 leđno i 100 mješovito bila druga. Ana Juras je s osobnim rekordom doplivala do bronce na 50 leđno.

U najmlađoj, C kategoriji, najviše su se istaknuli Lovro Martinec, Karlo Ivanović, Zora Fabijanac, Matej Štander, Jurja Vrbanac, Luka Kos, Mihael Matić i Eleni Šijaković.

Lovro i Karlo su „letjeli“ u svim utrkama i ukupno osvojili 8 medalja. Lovro je u sjajnim utrkama doplivao do zlata na 100 leptir, na 50 leptir je bio drugi, a na 50 i 100 slobodno treći. Karlo je pobijedio na 100 slobodno, dok je na 50 i 100 leđno bio drugi te na 50 leptir treći. Dečki su otplivali osobne rekorde u svim utrkama. Matej je „pozlatio“ u odličnoj utrci na 50 prsno u kojoj je Mihael bio drugi dok je na 100 i 200 prsno bio treći. Luka je plivao sve najzahtjevnije discipline natjecanja – 200 i 400 mješovito i 200 leptir i uz sve osobne rekorde osvojio broncu na 200 leptir. Kod djevojaka, Zora je izvrsno otplivala 50 i 200 prsno, te uz ta dva zlata, jedno bilo u apsolutnoj kategoriji (200m). Jurja se penjala na pobjedničko postolje tri puta: pobijedila je na 50 leptir, dok je na 50 leđno bila druga a na 100 – treća. I za kraj, naša najmlađa natjecateljica, Eleni Šijaković, osvojila je srebro na 50 prsno.

Sve pohvale za trud, odlične nastupe i angažiranost idu i svim ostalim ZPK-ovcima: Karli Posavec, Pavlu Margetiću, Anamariji Knežević, Ivi Savanović, Franki Babić, Ledi Popović, Vanji Momčilović, Marku Božiću i Juraju Kanižaju.