Nedjelja, 28 Svibanj 2017 19:44

Najbolje u Sisku : Kristina i Lorena

KRISTINA I LORENA - NAJBOLJE PLIVAČICE U SISKU!!!

Plivačice i plivači ZPK - a uspješno su ovu subotu nastupili u Sisku, na 19. GP mitingu, te su se vratili s 28 medalja i 2 pehara.
Naime, naše reprezentativke, Kristina Miletić i Lorena Jerebić, proglašene su najboljima u svojoj kategoriji i nagrađene peharima za dva najvrjednija rezultata.
U najstarijoj kategoriji, naša rekorderka, Lana Dragojević, ovaj put je bila zlatna u disciplini 50 leptir, a na 50 prsno je osvojila broncu.
Petar Krešimir Marasović je osvojio 2 bronce; na 50 leptir i 50 leđno, dok je u istoj utrci Mislav Cindrić bio srebrni.
U juniorskoj kategoriji, Kristina Miletić je osvojila dva zlata (200 i 400 slobodno), te srebro na 200 mješovito. Kika je u disciplini 400 slobodno osvojila 709 bodova.
Odlično je plivala i Nika Dabetić koja je uz osobne rekorde doplivala do srebra na 400 sl i 50 leđno.
Takoder, naš jedini junior, Stjepan Sičaja isplivao je, uz broncu na 200  leđno i osobni rekord i normu za PH.
U ml.juniorskoj kategoriji osvojili smo najviše medalja:
Lorena je bila sjajna; u utrkama 50 leptir i 50 sl je isplivala svoje najbolje rezultate, a na 100 leptir je ostvarila odličnih 720 bodova. Ukupno je osvojila 3 zlatne i 1 srebrnu medalju.
Anđela Sičaja je, također, u svim utrkama u kojima je nastupila osvojila medalje; ukupno 1 zlatnu,1 srebrnu i 2 brončane. U utrci na 50 leptir otplivala je i osobni rekord.
Ana Blažević je, uz srebro na 100 i broncu na 50 prsno, posebno oduševila na 200 prsno  i ostvarila izvrstan rezultat: 2.43,74.
I naši dečki su bili brzi: Vid Mihovilović je, uz zlato, popravio svoj osobni rekord na 1500 sl za 15 sekundi i po prvi put isplivao ovu dionicu ispod 17 minuta. Vid je, također, plivao i 400 sl gdje je bio srebrni.
Dominik Habazin je, uz osobne rekorde, doplivao do srebra na 100 leđno i 50 leptir, dok je Marin Vrdoljak napravio pravo iznenađenje u disciplini 200 prsno i osvojio broncu, te popravio svoj rezultat za 14 sekundi.
Sjajan je bio i Louis Kappler koji je "skinuo" rezultat na 200 leptir za 5 sekundi i  osvojio srebro.
Treba naglasiti da su i ostali naši natjecatelji plivali odlično, a posebno se istaknuo Luka Marinov.