Srijeda, 19 Veljača 2020 09:41

Petar Hren najbolji Početnik, ZPK ekipno treći!!!

Na Regionalnom prvenstvu Hrvatske, Regije 3 (bazen Utrina, 15. – 16.2.2020.), u konkurenciji  213 natjecatelja iz 10 zagrebačkih klubova, nastupilo je i naših 36 najmlađih ZPK – aovaca.

U muškoj konkurenciji 27, a u ženskoj 9. Njih 25 – ero je prvi put nastupilo na jednom ovakvom natjecanju pa je bila razumljiva trema  kod pojedinih. Unatoč  tremi otplivali su odlično s vrlo malo diskvalifikacija i izdržali bez problema  sve do kraja prvenstva !

Apsolutno najbolji Početnik prvenstva je naš Petar Hren sa osvojenih šest zlata.  Petar je u svim otplivanim disciplinama bio najbolji. Na najvišu stepenicu postolja se penjao za 50, 100 i 200 m slobodno, 50 i 100 m leđno te 100 m mješovito.

Odlična je bila i Ana Kluk kojoj je zamalo pobjegla medalja na 50 i 200 m slobodno dok je na 50 m leptir osvojila broncu.

U štafetnoj utrci 4x100 m slobodno, naše curke ( Kiara Delić, Tara Buljan, Eva Ivezić, Ana Kluk ) su doplivale do 3. mjesta i osvojile brončane medalje, a u istom sastavu malo drukčijeg  redoslijeda plivanja ( Ivezić, Delić, Buljan, Kluk ) osvojile su srebro u štafeti 4x50 m mješovito.

Bodove  su još osvojili u pojedinačnim utrkama  Ana Kluk,Tara Buljan, Kiara Delić, Eva Ivezić,  Petar Hren, Mateo Zaradić, Viktor Žugec, Mihael  Štefanec i  Mara Mikelić. Svi oni dali su i svoj doprinos osvajanja bodova u štafetnim utrkama.

Naši dečki su sa ukupno  657,5 bodova osvojili peto , a curke s 1018 treće mjesto, dok smo zbrojem svih bodova ekipno 3. u poretku.

Čestitamo svim osvajačima medalja, osvajačima bodova, kao i Početnicima kojima je ovo bilo prvo regionalno natjecanje koji su odlično odradili!