Ispiši ovu stranicu
Ponedjeljak, 17 Veljača 2020 09:38

Uspješan početak sezone za ZPK-ovce na 50 – metarskim bazenima

22 člana 1. ekipe ZPK – a nastupila su proteklog vikenda (15. – 16.02.2020.) na GP mitingu "Victoria" u Rijeci.
Na izuzetno napornom i zahtjevnom natjecanju (kroz dva dana kvalifikacija i finala), a u konkurenciji 548 plivačica i plivača iz Mađarske, Italije, Slovenije i Hrvatske, osvojeno je 8 medalja te su ostvarena 33 finala.
Prvo ime natjecanja bili su naši prsaši - Nika Čulina i Mario Zaradić. Nika je uz odlične rezultate, osvojila 2 zlata i srebro u apsolutnoj kategoriji u svim disciplinama prsnog plivanja, dok je Mario, također, ostvario sjajne rezultate u sve tri discipline, a na 200 m prsno je doplivao do bronce u B kategoriji.
Mlada Matea Iveković osvojila je zlato na 50, srebro na 100 i broncu na 200 m leđno. Na 50 m je bila posebno brza s odličnih 31.31.
Broncu je osvojio u odličnoj utrci i Dominik Habazin u "svojoj" disciplini - 100 m leptir.
Svakako moramo spomenuti i sve ostale finaliste koji su uspješno nastupili u finalima i ostvarili osobne rekorde: Nina Drljača, Ema Firi, Ivana Sajfert, Ana Potlaček, Tonka Malešević, Petra Blažanović, Tonka Juras, Leon Pollak, Karlo Dolenčić i Roko Sučević.