Četvrtak, 23 Siječanj 2020 10:03

9. plivačko natjecanje '' MEDO '', 18. – 19. siječnja 2020.

Deveto po redu plivačko natjecanje '' Medo''  koje je  sustavu Mini grand prix mitinga, održano je za vikend 18. i 19. siječnja na bazenu u Novom Jelkovcu.

Na natjecanju je nastupilo naših 20 kadeta te 27 mlađih kadeta.
Nakon napornog vikenda, naše plivačice i plivači osvojili su 19 medalja, od toga 7 zlata, 6 srebra i 6 bronci.
Najuspješnija naša kadetkinja je bila Mia Hren s  pet osvojenih medalja. Zlato na 200 mix, srebra na 100 m leptir i 200 slobodno, te dvije bronce na 100 prsno i 100 m leđno.
Sljedeća je Nina Firi s tri medalje, tri sjaja. Bila je daleko najbrža na 800 m slobodno, srebrna na 200 prsno i brončana na 100 m slobodno.
Helena Ivanović se okitila zlatom na 200 leđno, a srebrom na 100 m leđno.
Ellen Zaradić je bila uspješna na dionici 200 m leđno i osvojila brončanu medalju.
Od naših kadeta, Toni Vrdoljak je osvojio srebro u utrci 400 mix, dok je Sven Žerjav, također bio srebrni na 100 m prsno.
U kaegoriji mlađih kadetkinja Jurja Vrbanac je osvojila zlato na 100 m prsno, a s još dvije brončane medalje na 50 leptir i 400 m slobodno, bila je naša najuspješnija ml. kadetkinja.
Od ml. kadeta s dvije zlatne medalje na 50 i 100 m leđno, okitio se Nikša Martinović.
Svi ostali naši natjecatelji iz obje kategorije su odlično otplivali sve svoje discipline i vjerujemo da je to bio dobar pokazatelj za predstojeće Regionalno prvenstvo za kadete i mlađe kadete koje će se održati 25. - 26. siječnja 2020. na našem bazenu u Utrini.
Na regionalnom prvenstvu nastupit će 64 naša predstavnika i želimo im svima uspješan vikend i još bolje rezultate.