Petak, 19 Srpanj 2019 11:58

34. Međunarodno plivačko natjecanje '' Zlatni medvjed '', 13. i 14. srpnja 2019.

U organizaciji PK Medveščak, 13. i 14. srpnja 2019., održano je 34. izdanje '' Zlatnog medvjeda ''  na bazenima Svetice koje je ujedno bilo i posljednja postaja HPS Grand prix natjecanja za sezonu '18./19.

Na '' Medvjedu  '' je sudjelovalo 253 natjecatelja, 7 zemalja, 37 klubova; iz Hrvatske (24), Estonije (1), Slovenije (2), Italije (1), Njemačke (1), Poljske (4) i Češke (4).
Naš klub je predstavljalo 6 plivača i 7 plivačica koji su ovaj grand prix iskoristili za dodatno ''brušenje'' i provjeru forme za predstojeće državno prvenstvo za dobne skupine u Zagrebu od 29. srpnja do 1. kolovoza na Bazenu Mladost na Savi..
Prvog dana natjecanja ostvareno je 17 finala ( 7A, 6B i 4C ), a istaknut ćemo zlatnu Lorenu Jerebić na 100 m leptir i srebrnu Niku Čulinu na 100 m prsno.
Drugog dana smo nastupili u nešto manjem broju ( 3 ) pa od tud činjenica da smo imali samo tri A finala. Tonka Malešević je plivala u A finalu 200 m leptir, zauzela 7. mjesto i otplivala limit za državno, dok je, također u A  finalu, na 50 m prsno, Nika Čulina osvojila srebro, a na 200 m prsno zlato.

Nika Čulina je osvojila i 1448 bodova po zbroju bodova dvije discipline ( 100 i 200 m prsno )  na ovom grand prixu i zauzela 10. mjesto.

Čestitamo Niki i Loreni na medaljama, kao i svim ostalim  finalistima na ostvarenim rezultatima ( Ant. Omićević, Zaradić, Dolenčić, Kluk, Juras, Brnad, Firi, Pollak, Španiček )