Utorak, 21 Svibanj 2019 08:44

7. Plivački miting "Rijeka '08." , 17. svibnja 2019.

Na ovom mitingu sudjelovalo je 460 natjecatelja, a naš klub predstavljalo je 18 kadeta i 32 mlađih kadeta. U Rijeci su bili u pratnji svojih trenerica Nives Martinec i Lane Dragojević.

Iz Rijeke su se vratili s ukupno 25 medalja, od toga 7 zlatnih, 4 srebrne i 14 brončanih. Četvero naših ZPK – aovaca su ujedno i najuspješniji natjecatelji po zbroju tri discipline. To su u kategoriji kadeta '05./'06. najbolji  je bio Igor Lukičić, a kod kadetkinja '06./'07., Mia Hren. U kategoriji ml. kadeta '08., najuspješniji je bio Nikša Martinović te u '09. i ml. godištu  Karlo Ivanović. Igor Lukičić je osvojio broncu na 200 mj i plivao u srebrnoj štafeti na 4x50 m sl.

Mia Hren je bila druga na 100 m sl, i treća na 100 m prsno i 200 m mješovito.
Nikša Martinović se penjao dva put na pobjedničko postolje i to kao drugi na 50 m lđ, i treći na 50 m slobodno.
Karlo Ivanović je u svom godištu bio prvi na 50 m lđ, i 50 m prsno te se okitio zlatnim medaljama, a Dominik Mušanić je bio 3. na 50 m prsno.

Naši osvajači medalja kod kadeta bili su još Toni Vrdoljak kao zlatni na 100 m prsno, Dario Juričić kao srebrni na 100 m slobodno, i Leon Gradiški s dvije brončane medalje za 100 m leptir i 100 m leđno.

Kod kadetkinja Nina Firi s dvije bronce na 100 leptiri 100 m leđno, Eva Peić brončana na 100 m leđno i 100 m slobodno, Iva Savanović brončana na 200 m mješovito, zlatna Ellen Zaradić na 100 m prsno  te zlatna Nina Drljača na 100 m leđno. Kod mlađih kadetkinja Mila Dabanović se okitila broncom na 50 m leđno.
Ne smijemo zaboraviti naše odlične štafetne utrke u kojima smo osvojili dva zlata, jedno srebro i jednu broncu.

U štafeti  4x50 m mj, štafeta ZPK 1 djevojke, u sastavu Marinov, E. Zaradić, Firi i A. Zaradić osvojila je prvo mjesto. U istoj disciplini dečki su osvojili broncu u sastavu Margetić, Vrdoljak, Žerjav i Pean. U štafeti  4x50 m sl ZPK  1 djevojke, u sastavu Potlaček, Drljača, Hren i Blažanović je ponovo bila najbolja i osvojila zlatnu medalju dok su dečki ovaj put bili za stepenicu bolji, srebrni. Štafetu su otplivali Sučević, Mihovilović, Juričić i Lukičić.