Ponedjeljak, 06 Svibanj 2019 23:33

Lorena - najuspješnija plivačica u Sisku

Na međunarodnom mitingu u Sisku koji je okupio 150 plivača iz 18 klubova, nastupilo je i 20 članova 1. ekipe našeg kluba: Lorena Jerebić, Iva Lovrić, Ivana Sajfert, Ema Firi, Tara Radić, Stela Španiček, Tonka Juras, Tonka Malešević, Mislav Cindrić, Petar Krešimir Marasović, Aleksandar Knežević, Federico Mattia Gamba, Josip Budimski, Karlo Grabić, Stefan Brnad, Matija Martinić, Dominik Habazin, Mario Zaradić, Sebastijan Špehar i Karlo Dolenčić.

Osvojeno je ukupno 36 medalja; od toga 11 zlatnih, 16 srebrnih i 9 brončanih. Apsolutno najuspješnija bila je Lorena Jerebić koja je uz 3 pojedinačna zlata (na 50 i 100 leptir i 100 slobodno) osvojila i dvije novčane nagrade: za najbolju juniorku i ukupno 2. mjesto za najvrjednija isplivana dva rezultata. U istoj kategoriji, Iva Lovrić je „doplivala“ do zlata na 50 slobodno, dok je Ivana Sajfert bila druga na 100 leptir i treća na 50 slobodno. Kod juniora, najbolji je bio Matija Martinić s prvim mjestom na 100 leptir, te dva druga mjesta na 50 i 100 slobodno. Dominik Habazin je bio dva puta „srebrni“: na 50 leptir i 400 slobodno, te dva puta treći – na 200 slobodno i 200 leđno.

U kategoriji mlađih juniorki, najuspješnija je bila Ema Firi sa zlatom na 200 leptir i 100 prsno i dva srebra – na 50 leđno i 50 leptir. U istoj disciplini, Tara Radić je bila „brončana“. Naša prsašica, Tonka Juras, osvojila je srebrnu medalju na 200 prsno, dok je kod mlađih juniora Mario Zaradić bio drugi na 50 leđno, a na 50 i 100 prsno je bio zaveslaj do medalje, četvrti.

U najstarijoj kategoriji, seniorskoj, naš novi član, Federico Mattia Gamba odlično je otplivao 50 prsno i pobijedio, a na 50 slobodno je bio treći. Aleksandar Knežević je osvojio zlato na 200 prsno, srebro na 100 i broncu na 200 prsno. Acu je na 100 prsno pobijedio njegov klupski kolega, Stefan Brnad, dok je na 50 bio drugi. Stefan je bio „zlatni“ i na 200 mješovito i „srebrni“ na 400 slobodno. Sa srebrom i broncom na 50 i 100 leđno nas je ugodno iznenadio Karlo Grabić, a na 50 leđno smo imali i broncu; osvojio ju je Mislav Cindrić.  Na 50 leptir je do bronce doplivao i Josip Budimski, također naš novi član.

I za kraj, u sve 3 štafete natjecanja, bili smo drugi, a plivali su: Lorena Jerebić, Stela Španiček, Iva Lovrić, Ema Firi, Tara Radić, Petar Krešimir Marasović, Mislav Cindrić, Federico Mattia Gamba, Matija Martinić i Dominik Habazin.