Utorak, 19 Veljača 2019 20:58

Zlatne Tara i Nika (Victoria 16. – 17.2.2019.)

S jakog međunarodnog GP mitinga "Victoria", održanog ovog vikenda u Rijeci, ZPK-ovci se vratili itekako zadovoljni.

Kroz dva dana natjecanja, naši predstavnici su "igrali" važnu ulogu. U konkurenciji  459 plivačica i plivača iz 55 klubova  iz Mađarske, Slovenije, Italije, Velike Britanije, Bosne i Hercegovine i Hrvatske, osvojili su 16 medalja, "dohvatili" 23 finala i ostvarili 22 osobna rekorda.

Prvog dana, na najvišu stepenicu popela se naša mlađa juniorka Tara Radić u disciplini  50m leđno, s novim osobnim rekordom  od 31.20. Tara je bila druga i na 200m leđno.

Ema Firi je u finalu utrke 200m mješovito "doplivala" do srebra, te samo 10ak minuta kasnije u napetoj utrci osvojila srebro i na 50m slobodno.

Stela Španiček je bila treća na 100m leptir, ali je iznenadila na 200m mješovito gdje je s osobnim rekordom također osvojila brončanu medalju.

Naša rekorderka, Nika Čulina, osvojila je srebro na 100m prsno, dok je juniorka Anđela Sičaja bila druga na 100m leptir.

Uz to, prvi dan smo imali još 9 finala, a najviše pohvala ide junioru Matiji Martiniću koji je isplivao izvrsne utrke i svoje najbolje rezultate na 200m leptir i 100m slobodno.

Dominik Habazin je ostvario svoje najbolje vrijeme na 50m leptir u B finalu, dok su nas razveselili i seniori Adrijan i Antonio Omićević, te "povratnik" Luka Županović.

Adrijan i Luka su isplivali osobne rekorde na 50m leptir i zauzeli 5., odnosno 6. mjesto, dok je Antonio bio 8. na 50m prsno. Svoj najbolji rezultat isplivala je i Ivana Sajfert i osvojila 3. mjesto u B finalu utrke na 100 leptir.

Drugog dana, osvojeno je također 8 medalja, a najponosniji smo na zlato Nike Čuline u disciplini 200m prsno s novim osobnim rekordom 2:32.55 i 758 bodova.

Da imamo još jednu medalju u apsolutnoj kategoriji "pobrinula" se Stela Španiček s broncom na 200 leptir i svojim najboljim vremenom  2:24.90, a u istoj disciplini bila je druga i u konkurenciji ml. juniorki.  Stela je osvojila srebro i na 50m leptir.

Tara Radić je ponovno blistala u leđnoj tehnici i uz svoje najbolje vrijeme, bila druga na 100m.

Medjutim, najugodnije iznenađenje je bronca Ivane Sajfert u kategoriji juniorki u disciplini 200m leptir, a Ivana je svoje vrijeme popravila za 6 sekundi.

U istoj kategoriji, Anđela Sičaja je bila 3. na 50m leptir.

Kod plivača, ponovno je bio izvrstan Matija Martinić s broncom na 100m leptir (58,81), a treba spomenuti i odličan nastup Dominika Habazina na 200m slobodno, gdje mu je medalja izmakla za samo 1 desetinku.

U A finalu su još nastupili Jana Vranić koja je bila 5. na 50m leptir, Matija Lukić na 100m prsno (5. mjesto), Petar Krešimir Marasović u disciplini 50m ledjno (9. mjesto), te Luka Županović na 100m leptir (10. mjesto).