Petak, 01 Veljača 2019 10:15

ZPK-ovci uspješni na prvenstvu Hrvatske za mlađe kadete i kadete

Regionalno prvenstvo Hrvatske za mlađe kadete i kadete održano je proteklog vikenda, 26. i 27. siječnja 2019. na Bazenu Utrina. U konkurenciji  tristotinjak plivača zagrebačkih klubova, ZPK je predstavljalo 32 mlađih kadeta i 20 kadeta. U vrlo jakoj mlađe kadetskoj konkurenciji  ZPK - aovci su osvojili osam pojedinačnih i dvije medalje u štafetama dok je u kadetskoj osvojeno ukupno 25 medalja, 18 pojedinačnih i 7 u štafeti.

U muškoj kadetskoj konkurenciji Toni Vrdoljak je pokazao odličnu formu i doplivao do dvije medalje. Brončanu je osvojio na 100m prsno, a srebrom se okitio na 200m prsno.
U štafeti u sastavu Roko Sučević, Toni Vrdoljak, Dario Juričić i Igor Lukičić, dečki su bili dva put  treći i to na 4x100m slobodno i 4x100m mješovito.
U ženskoj konkurenciji  Matea Iveković je osvojila četiri medalje.  Zlato na 100m slobodno i 200m leđno, te broncu na 400m i 200m slobodno.  Ana Potlaček i Nina Firi osvojile su po tri pojedinačne medalje.
Ana P.  je odlično odradila ovo natjecanje i sa svakim skokom doplivala do novog osobnog rekorda. Na postolje se popela i okitila s tri srebra na 200m leđno, 200m slobodno te 400m mješovito.
Nina F. je bila zlatna na 100m leptir, srebrna na duplo dužoj dionici 200m leptir i brončana na 100m leđno.
Po dvije pojedinačne medalje osvojile su Nina Drljača i  Petra Blažanović.
Nina Drljača se okitila srebrom na 100m leđno i broncom na 200m mješovito.
Petra je bila druga na 200m mješovito i  treća na 200m prsno.
Ellen Zaradić je osvojila srebro na 100m prsno.
U štafetnim utrkama, cure su pokazale veliku borbenost i ispunile postolje plavom ZPK bojom.  U štafeti 4x100m slobodno, ZPK 1 u sastavu Ana Potlaček, Petra Blažanović, Mia Hren i Matea Iveković osvojila je prvo mjesto, dok se u istoj utrci, štafeta ZPK 2 u sastavu Nina Firi, Ellen Zaradić, Ana Marinov i Nina Drljača okitila broncom. Isti poredak bio je i na 4x100m mješovito samo s malo drukčijim sastavom.  Za ZPK 1 plivale su Nina Drljača, Ellen Zaradić, Nina Firi i Matea Iveković, dok su za ZPK 2 plivale Ana Marinov, Mia Hren, Petra Blažanović, Ana Potlaček.
Najuzbudljivija utrka štafeta bila je 4x100m mješovito MIX gdje je štafeta ZPK 1 u napetoj borbi zauzela drugo mjesto. U štafeti su plivali Matea Iveković, Toni Vrdoljak, Nina Firi, Dario Juričić.
Od mlađih kadetkinja najuspješnija je bila Iva Savanović koja je osvojila sedam odličja (5 pojedinačnih te dvije u štafetama).  Iva je bila zlatna na 100m prsno,  srebrna na 100m delfin, 200m i 400m slobodno te brončana na 200m prsno. Bravo Iva! 
Medalju su osvojile i Eva Peić,  srebrna na 100m slobodno te srebro i zlato u štafetama  4x100m slobodno i 4x100m mj.
Naša Ana Juras bila je brončana na 100m leđno te dala svoj doprinos u zlatnoj štafeti  4x100m mj te srebrnoj 4x100m slobodno.
Franki Babić je medalja na 100m slobodno pobjegla  za koju desetinku, dok je medalju osvojila u štafeti 4x100m  slobodno.
Trebamo pohvaliti i Milu Dabanović koja je odlično odradila cijelo natjecanje, a medalju je osvojila s curama u štafeti  4x100m mješovito koja je u napetoj utrci izašla kao pobjednik.
Kod mlađih kadeta broncu je osvojio Nikša Martinović na 100m leđno, dok je blizu medalje bio i naš Patrik Pelin koji je bio četvrti na 100m prsno.
Pohvale svim našim mlađim kadetima  na odlično odrađenom natjecanju i borbenosti koju su iskazali te se nadamo još boljim rezultatima u drugom dijelu sezone.
Našim kadetima želimo još uspješnije rezultate i pregršt medalja na predstojećem  Kadetskom prvenstvu Hrvatske koje će se održati u Zagrebu  9. – 10. veljače  na Bazenu PVC Mladost, Jarunska 5.