Utorak, 20 Studeni 2018 09:04

''Sveti Krševan'', Zadar, 2018.

U Zadru je 17. i 18. studenog 2018.  održan  jubilarni  10. Međunarodni plivački miting ''Sv. Krševan'' koji je ujedno i druga po redu postaja mini GP plivačkih natjecanja HPS - a.

Na mitingu je nastupilo 459 plivačica i plivača iz Hrvatske i BiH. ZPK je  na ovom natjecanju sudjelovao s ukupno 34 natjecatelja; 19 kadeta i 15 mlađih kadeta. U iznimno jakoj konkurenciji osvojili su 17 medalja i pri tom popravili svoje osobne rekorde.
Naša najuspješnija kadetkinja bila je Matea  Iveković s osvojenih 5 medalja. Na najviše postolje popela se na 100 m slobodno, do srebra je doplivala na 100 i 200 m leđno, te 800 m slobodno dok je treća bila na 200 m mješovito. U svim  utrkama isplivala je svoje osobne rekorde. Bravo Matea!
Natjecanje su odlično odradile Petra Blažanović i Nina Firi. Petra s tri, a Nina s četiri osvojene  medalje. Petra je zlato osvojila na 200 m mješovito, srebrnu medalju je osvojila na duplo dužoj dionici 400 m mješovito, a brončanu medalju na 100 m leđno. U utrci na 200 m leđno bila je  4. s isplivanim osobnim rekordom.
Nina Firi s dva srebra okitila se na 200 m leđno i 200 m delfin, a brončana je bila na 400 m slobodno i 200 m mješovito.
Na postolje su se popele i Ellen Zaradić, te Ana Marinov i Ana Juras.
Ellen Zaradić do brončane medalje je doplivala na 200 m prsno.
Ana Marinov je bila srebrna na 100 m leđno, dok je Heleni Ivanović u istoj disciplini izmakla medalja za par desetinki.
Ana Juras se okitila  zlatom na 400 mj u svom godištu. BRAVO ANA!!!
Također moramo spomenuti Miju Hren koja je na ovom natjecanju osvojila čak tri puta „nesretno“ 4. mjesto.
U muškoj konkurenciji na postolje su se popeli Vjeran Mihovilović i Dario Juričić.
Vjeran je bio treći na 200 m mješovito, dok je  broncu osvojio i Dario na 100 m slobodno.
Kod ml.kadeta  valja istaknuti Nikšu Martinovića koji je uz svoje otplivane najbrže rezultate u ulaznom godištu bio najbrži u disciplinama 100m slobodno i leđno dok je na 200m leđno bio 2. u svom godištu.
Mila Dabanović nas je ugodno iznenadila i na 200 m leđnom tehnikom osvojila 5. mjesto u konkurenciji dok je u svojem godištu bila najbrža.
Čestitamo svim dečkima i curama na borbenosti, isplivanim osobnim rekordima te na odlično odrađenom natjecanju!!!