Utorak, 13 Studeni 2018 10:45

46. Međunarodni plivački miting ''Mladost 2018.''

Protekli vikend (10. i 11. studeni) je bio vrlo naporan, ali itekako uspješan za plivačice i plivače Zagrebačkog plivačkog kluba. Kroz 4 programa (kvalifikacije i finala), ZPK-ovci su ostvarili 56 osobnih rekorda, 61 finale i sve to „začinili“ s 35 medalja (8 zlatnih, 14 srebrnih i 13 brončanih).

Niz medalja „otvorila“ je Jana Vranić sa srebrom u apsolutnoj kategoriji na 200m slobodno. Jana je bila 3. i na 100m slobodno, a u posljednjoj utrci natjecanja, 50m leptir, osvojila je zlato s odličnih 27,34.
Naša najbolja plivačica, Ana Radić, u sve tri utrke prsnog plivanja (50, 100, 200) – bila je nepobjediva. Bok uz nju, bila je naša reprezentativka Nika Čulina, koja je bila treća na 50 i 100 prsno, dok je na 200m, s novim osobnim rekordom, bila na zaveslaj do Ane. Također, posebno nas je razveselila nova mlada nada prsnog plivanja u ZPK - u: Iva Kluk sa srebrom na 200m prsno i broncom na 50m prsno u konkurenciji mlađih juniorki.
Ema Firi je briljirala u sve 4 pojedinačne utrke. Na 50m slobodno i 400m mješovito je bila „zlatna“; na 100 slobodno druga, a na 200 treća. Ema je u disciplinama 50 slobodno i 400 mješovito bila treća i u apsolutnoj kategoriji.
Stela Španiček je izvrsno otplivala sve dionice leptira: na 200 je premoćno pobijedila, a na 50 i 100 je bila druga. Na 200 je bila treća i apsolutno.
Tara Radić je pokazala sjajnu formu na leđnom: na 50 i 100 je bila druga, na 200 treća. Tara je iznenadila i na 100 mješovito, te osvojila broncu.
U juniorskoj konkurenciji, Anđela Sičaja je bila 2. na 50 leptir i 100 slobodno i 3. na 50 slobodno, a treba spomenuti da je Ivana Sajfert bila na zaveslaj do medalje na 200 leptir, sa desetinkom zaostatka.
U muškoj konkurenciji, naši seniori su bili sjajni. Petar Krešimir Marasović osvojio je zlato na 100 mješovito i srebro na 50 leđno sa odličnih 25,51.
Adrijan Omićević je bio drugi na 100 mješovito, ali nas je posebno oduševio sa srebrom na 100 prsno i samo sekundom zaostatka za hrvatskim rekorderom Obrovcem. Mlađi senior, Matija Lukić, izvrsno je plivao sve dionice prsnog: na 50 je bio drugi (28,88), na 100 treći i na 200 četvrti.
I za kraj, u napetoj utrci na 50 leđno, Filip Dimač je osvojio broncu, a Mislav Cindrić je bio četvrti.