Petak, 26 Listopad 2018 10:41

Mladi ZPK-ovci vrlo uspješni na mitingu 'Vidra'

Iza nas je 13. međunarodni miting „Vidra“, održan 20.10.2018. u organizaciji ZPK – a. Mladi ZPK-ovci osvojili 34 medalje uz 1 rekord mitinga i najvrjedniji rezultat natjecanja Eme Firi

Od ukupno 357 natjecatelja iz Hrvatske te Bosne i Hercegovine, nastupilo je i 11 članova 1. ekipe kluba: Ema Firi, Stela Španiček, Tara Radić, Iva Kluk, Tonka Malešević, Tonka Juras, Mario Zaradić, Sebastijan Špehar, Leon Pollak, Karlo Dolenčić i Patrik Landeka.

Uz niz odličnih rezultata, ostvareno je 35 osobnih rekorda, a najviše se istaknula Ema Firi s novim rekordom mitinga u disciplini 100 slobodno u A kategoriji, te najvrjednijim rezultatom natjecanja, upravo u toj disciplini. Ema je dosegla odličnih 660 bodova, a osim zlata na 100 slobodno, bila je „zlatna“ i na 100 mješovito i 100 prsno, dok je na 100 leptir bila druga, a na 100 leđno – treća. Osim nje, svakako treba izdvojiti Stelu Španiček koja je u svih 5 disciplina natjecanja osvojila medalje i ostvarila svoje najbolje rezultate. Stela je bila prva na 100 leptir, druga na 100 prsno, 100 leđno i 100 mješovito i treća na 100 slobodno. Tara Radić je ovaj put najbolje plivala leptir, te dosegla broncu u ovoj disciplini, dok je Iva Kluk u kategoriji B bila najbrža na 100 prsno, te brončana na 100 mješovito.

Kod plivača, najbolji je bio Leon Pollak s drugim mjestom na 100 prsno i trećim na 100 leptir u B kategoriji. Leon je u svim utrkama ostvario osobne rekorde, kao i Karlo Dolenčić, a uz njih, pohvale idu i Mariju Zaradiću koji je plivao u A kategoriji. Mario je bio izvrstan u svim utrkama, te znatno pridonio osvajanju trećeg mjesta u štafeti 10x50 slobodno koja je plivala u sastavu: Ema Firi, Leon Pollak, Iva Kluk, Iva Savanović, Igor Lukičić, Patrik Pelin, Mia Hren, Dario Juričić, Matea Iveković, Mario Zaradić.

U kadetskoj konkurenciji najuspješnije su bile Nina Drljača s osvojene tri medalje, zlato na 100 m mješovito te broncu na 100 m delfin i 100 m leđno. Matea Iveković osvojila je dvije medalje, zlato na 100 m leđno i 100 m slobodno. Također, Matea je dobila i nagradu za najvrjedniji rezultat u kategoriji C koji je isplivala na 100m slobodno. U kategoriji D najuspješnije su bile Mia Hren, Nina Firi i Ellen Zaradić. Nina Firi osvojila je tri medalje, zlato na 100 m delfin te broncu na 100 m leđno i 100 m kraul. Ellen Zaradić osvojila je srebro na 100 m prsno. Mia Hren osvojila je tri medalje: zlato na 100 m slobodno, srebro na 100 m mješovito i broncu na 100 m prsno. Mia je na dionici 100 m slobodno bila nagrađena za najvrjedniji rezultat u D kategoriji.

Kod plivača najviše je iznenadio Dario Juričić s osvojenim trećim mjestom u  D kategoriji na 100 m slobodno.

Mlađe kadete predstavljalo je 13 plivača u konkurenciji te 5 plivača i plivačica van konkurencije. Najuspješnije su bile plivačice Juras Ana, Peić Eva i Savanović Iva. Ana je do srebra doplivala na 100 mještovito dok je broncu osvojila na 100 m delfin. Iva je bila srebrna na 100 m delfin, a na 100m slobodno osvojila je broncu, Eva se brončanom medaljom okitila na 100m leđnom tehnikom. Kod plivača najbliži medalji bio je Patrik Pelin s 5. mjestom na 100m prsnom tehnikom. Valja napomenuti da su naši najmlađi predstavnici odlično odradili cijelo natjecanje i ostvarili osobne rekorde.