Srijeda, 25 Srpanj 2018 11:32

Kadetsko prvenstvo Hrvatske, 20. - 21.07.2018., Zagreb

U konkurenciji 250 natjecatelja iz 30 klubova, ZPK je zauzeo 2. mjesto u ukupnom poretku. U jakoj konkurenciji naši plivači i plivačice postigli su odlične rezultate te uz puno osobnih rekorda, osvojili 5 pojedinačnih medalja i 3 štafetne.

Iva Kluk osvojila je dvija medalje, broncu na 100 m prsno i srebro na 200 m prsno. Antonija Drempetić osvojila je brončanu medalju na 200 m leptir. Matea Iveković okitila se srebrom na 100 m slobodno, a dva puta je bila četvrta s osobnim rekordima na 100 m i 200 m leđno. Od plivača Karlo Dolenčić je s osobnim rekordom, kojeg je popravio za čak 6 sekundi, doplivao do brončane medalje na 200 m leđno.

U štafetama kao i obično bila je napeto. Ženska štafeta 4x100 u sastavu Petra Blažanović, Nina Drljača, Mia Hren i Matea Iveković, u vrlo napetoj utrci završile su na 3. mjestu. Štafeta 4x100 mješovito u sastavu Nina Drljača, Iva Kluk, Antonija Drempetić i Matea Iveković doplivala je do srebra, a štafeta 4x100 mješovito mix u sastavu Nina Drljača, Iva Kluk, Patrik Landeka, Karlo Dolenčić također je osvojila srebro.

Svim plivačima čestitamo na dobro odrađenom prvenstvu i želimo ugodne ljetne praznike!!