Utorak, 12 Prosinac 2017 14:04

HPS MGP ''7. Sv. Nikola '', 2017., Varaždin

U subotu 09.12.2017. održano je 7. po redu mini grand prix natjecanje, Sv. Nikola u Varaždinu. Na natjecanju je sudjelovalo 395 plivača i plivačica iz 22 kluba. U jakoj konkurenciji ZPK je sa svojih 36 natjecatelja ostvario odlične rezultate i kući se vratili s 51 medaljom, puno osobnih rekorda i ostvarenih normi za kadetsko prvenstvo Hrvatske.
Također, Mia Hren dobila je pehar za ostvareni najvrijedniji rezultat među mlađim kadetkinjama u disciplini 400 m slobodno. Posebno bi naglasili da su se neki naši najmlađi članovi na ovom natjecanju po prvi put našli na postolju.
Julija Mlinarić je na 200 m leptir u svojem godištu uz isplivanu A normu doplivalado zlata.
Eva Peić je na utrci 100 m leptir s osobnim rekordom doplivala do 3. mjesta, dok je na duplo dužoj dionici njen kolega iz grupe Marin Sunara na 200 m leptir zauzeo 2. mjesto.
Patrik Pelin se na 400 m slobodno okitio brončanom medaljom.
Pavao Margetić penjao se čak dva puta na postolje, na 100 i 200 m leđno osvojivši 3. mjesto. Čestitamo na prvim medaljama i nadamo se da će ih biti još puuuuno!!!
Kod mlađih kadeta treba još istaknuti Tonija Vrdoljaka koji je sa svakim skokom doplivao do nove medalje. Najzapaženije rezultate postigao je na 100 i 200 m prsno, te 200 m mješovito gdje je osvojio prvo mjesto.
Na 100 m slobodno bio je 3. Vjeran Mihovilović te se još okitio sa 4 medalje, srebro je osvojio u disciplinama 100 m slobodno, 200 m leptir i 200 m mješovito, dok je 3. bio na 100 m leptir.
U kadetskoj konkurenciji Leon Pollak se tri puta penjao na postolje. Na 100 m leđno sa otplivanim osobnim rekordom osvojio je 2. mjesto, dok je na 200 m leđno i 200 m mješovito bio 3.
Patrik Landeka uz osobne rekorde okitio se s dvije brončane medalje na 100 m leđno i 100 m delfin.
Cure su se iz Varaždina vratile sa čak 33 medalje i jednim peharom.
Tako se Ana Juras u svojem godištu popela čak četiri puta na postolje. Tri puta je bila 1. i to na 100 m leđno, 200 m leđno i 400 m slobodno, a 2. na 200 m mješovito.
Njezina starija kolegica iz grupe Ellen Zaradić uz odlične rezultate na postolje se penjala tri puta i okitila se jednim srebrom na 100 m prsno, te s dvije bronce na 200 m prsno i 400 m mješovito.
Ana Marinov također je pokazala dobru formu i osvojila 1. mjesto na 200 m leptir, 2. mjesto na 100 m leđno i 3. mjesto na 200 m leđno.
Nina Firi s isplivanim osobnim rekordima, tri puta se penjala na najviše postolje i 1. mjesto osvojila na 100m leptir, 200 m leđno i 400 m mješovito, dok je na 100 m slobodno osvojila 2. mjesto i bila za stepenicu niže od svoje klupske kolegice Mije.
Mia Hren, osim pehara za najvrijedniji rezultat, zlato oko vrata dobila je na 100 m prsno, 100 m slobodno i 400 m slobodno, srebro je osvojila na 200 m mješovito.
Kod kadetkinja na 100 m leđno ZPK je zauzeo cijelo postolje tako je 1. bila Matea Iveković, 2. Petra Blažanović i 3. Ana Potlaček. Osim na leđnom Matea Iveković 1. mjesto osvojila je na 200 m mješovito, a 2. je bila na 100 m leptir.
Ana Potlaček uz isplivane osobne rekorde i pokazanu dobru formu 2. mjesto zauzela je na 200 m prsno, dok je treća bila na 200 m leđno.
Petra Blažanović na ovom natjecanju po prvi put je plivala 800 m slobodno te uz odličan rezultat i otplivanu A normu popela se na najviše postolje i okitila zlatom, a 1. mjesto osvojila je i na 200 m prsno.
Nina Drljača je "pomela" konkurenciju u svojem godištu i tri puta penjala se na 1. mjesto na 200 m leđno, 100 m slobodno i 400 m slobodno.
Iva Kluk pokazala je da joj je prsno najbolja tehnika te se iz Varaždina vratila s dvije brončane medalje na 100 m i 200 m prsno.

Čestitamo svim plivačima i plivačicama na sjajno odrađenom natjecanju!!!!!

Zahvaljujemo trenerici Nives na izvješću.