Nedjelja, 10 Prosinac 2017 19:01

'' 6. Božićni kup '', APK Zrinjski, Mostar

Međunarodno plivačko natjecanje u Mostaru, u organizaciji APK Zrinjski, održano je 09. prosinca 2017.
U konkurenciji 105 plivača iz 12 klubova, nastupilo je troje naših plivača i 5 plivačica. Natjecali su se samo u popodnevnom dijelu programa u A, B i C kategoriji.
Ana Radić, Lorena Jerebić, Anđela Sičaja, Nika Čulina, Klara Mormil, Marin Vrdoljak, Dominik Habazin i Vid Mihovilović osvojili su ukupno 11 medalja, od toga 6 zlatnih, 2 srebrne i 3 brončane. Najvrjedniji rezultat i 672 boda ostvarila je na 100 m prsno Ana Radić za koji je i novčano nagrađena.
Anđela Sičaja osvojila je 2 zlata na 100 sl i 100 leptir, a Lorena Jerebić zlato na 100 m leđno.
Nika Čulina je u svojoj disciplini 100 m prsno osvojila zlatnu medalju kao i na 100 m leptir.
Klara Mormil je na 200 mix doplivala do srebra, a na 100 m leđno osvojila je broncu. U obje discipline Klara je popravila svoje rezultate, kao i Dominik Habazin koji je na 100 m leptir bio srebrni, a na 100 m leđno brončani.
Marin Vrdoljak je u utrci na 100 m slobodno doplivao do brončane medalje, a zamalo mu je ''pobjeglo postolje'' na 100 m prsno kao i
našem Vidu Mihoviloviću u disciplini 200 m mješovito pa su obojica zauzela 4.mjesto.